Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,772 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Info

  , Autor: Kikuskaaaa

  Dobrý deň chcem sa opýtať, aký čas na snaženie sa je ok? S manželom sa smazime od septembra (vysadila som vzedy hak) v októbri sme mali biochemické .. a odbtedy mi na čas prišiel menzes až teraz 1.1. .. už môže byt telo pripravene ak prišlo konečne všetko na čas? Môžeme sa snažiť ? Nie je to dlha doba čo sa nedarí?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali biochemické tehotenstvo v septembri, môžete sa teraz snažiť otehotnieť. Odporúča sa praktizovať nechránený pohlavný styk dva až trikrát týždenne počas celého cyklu, okrem obdobia menštruácie. Odsledujte si to. Ak sa Vám nepodarí otehotnieť do polroka až roka intenzívneho snaženia, bude vhodné navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Usg hodnoty v 39 tt

  , Autor: Ellie1209

  Dobrý deň,

  Momentálne som v 38/6 tt.
  Chcela by som sa informovať, či je možné, že podľa rozmeru BPD 97 mm (39/5 tg) mi vyšla vyššia odhadovaná váha plodu 3550g, a v skutočnosti by mohla byť váha nižšia, len hlavička bude trochu väčšia.

  Ostatne namerané hodnoty sú :
  HC 336 mm (38/3tg)
  AC 345 mm (38/3tg)
  FL 75mm (38/1tg)
  Komp. Vek 39/4 tg

  Ďakujem


  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, je to presne tak, ako ste napísali. Niekedy je priemer hlavičky väčší, záleží tiež od tvaru lebky plodu, a to má potom vplyv na celkový prepočet odhadovanej hmotnosti plodu a stanovenie kompozitného veku plodu. Je to pomerne časté. Tak isto je treba brať do úvahy odchýlku merania, ktorá je +- 450 - 500g.

 • Matitida a antibiotika

  , Autor: shfsxbfoasdbvkasmvn

  Dobrý den Pán Dr.,
  chcela by som sa opytat, ci viete o nejakych antibotikach na mastitidu bez obsahu co i len malinkeho Penicilinu. Mam na penicilin velku alergiu, nemozem ho ani len v malinkom mnozstve, cize potrebovala by som vediet o nejakych antibiotikach bez penicilinu.
  Moja dr mi po prvom tehotenstve,kedy som mala rovnaky zapal predpisala s malym obsahom penicilinu, lebo ze ine nie su, ze su vsetky na baze penicilinu. Je to pravda? Uz mam 4 dni teploty a bojim sa jej aj zavolat, ze mi zase predpise nejaky penicilin.
  Vedlei by ste mi napisat nejake odporucania na antibotikum bez ?

  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na mastitídu môžete užívať napríklad Dalacin C, či Zinnat. Všetko sú to samozrejme antibiotiká na lekársky predpis. Pri teplote užívajte Paralen v dávke 2 tabletky každých 8 hodín. Nepoznám však okolnosti mastitídy, či sa jedná o zápal prsníkov počas kojenia, nepoznám ani ďalšie informácie, výsledky vyšetrení a okolnosti, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Vysledky

  , Autor: Mon7991

  Prosím vás o názor a vysvetlenie. Som v 26.tt bola som na pohotovosti pre silnú bolesť ľavého boku vzadu. S bábätkom všetko v poriadku. Sono obličiek v poriadku , cievk. moč - Leu,pozit.mierne , bakterie hranicne(bližšie nič popísané) na to mi predpísali ATB cedrox 500mg. Zhodou okolností prisli výsledky vyteru kvôli vytoku kde je nález : aerobna kultivacia
  -enterococcus faecalis + popísaná jeho citlivosť na ATB
  - staphylococcus epidermidis
  -lactobacillus species
  Mykologia
  Saccharomyces cerevisiae ( masívne )
  Kultivacia gardnerella -nález negatívny
  Moja otázka znie či tieto výsledky súvisia s momentálnymi ťažkosťami mocovymi cestami, konkrétne enterococcus aj keď nie je pri ňom popísané nejaké množstvo. Či sú dane antibiotiká vhodné aj na jeho preliecenie ? gynekologicka mi určila brat ATB ktoré mi odporučil lekár na pohotovosti. Ako liečiť k tomu mykozu, prípadne ostatné nálezy ak nie sú bežné? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, enterococcus faecalis sa bežne vyskytuje v črevách, v pošve, ani moči nemá čo robiť za normálnych okolností. Dostal sa tam najpravdepodobnejšie zanesením pri toalete intímnych partií. Moč mal byť odoslaný aj na kultivačné vyšetrenie, kde by sa zistila konkrétna baktéria, ako aj jej citlivosť na antibiotiká. Áno, spomínané ťažkosti s močovými cestami môžu byť spôsobené infekciou močových ciest. Záleží od citlivosti na enteroccocus faecalis, ktoré sú vo výsledkoch kultivácie. Keďže ich nepoznám, rovnako tak ani ďalšie informácie a výsledky vyšetrení, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.

 • 20tyzden

  , Autor: Adi007

  Dobrý deň myslite že na 20 týždeň tehotenstva je v poriadku ak mi doktorka povedala že bábätko je väčšie?
  BPD x FOCD 57 23+3
  TAD x APD 168 21+6
  FL 46 25+2
  Hydramnion NH
  Hmotnosť plodu 512g

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nepoznám žiadne ďalšie informácie, ani výsledky vyšetrení, ani nálezy, či máte napríklad nejakú formu cukrovky, Váš obvodný gynekológ by Vás mal v prípade nezrovnalostí poslať na konziliárne vyšetrenie na vyššie pracovisko do nemocničného zariadenia.

 • Menší plod

  , Autor: Julia1988

  Dobrý večer mám otázku ,som v 33 týždni tehotenstva a váha plodu je 1680 gr je celkovo menšie,všetky vyšetrenia do teraz boli v poriadku poslali ma do nemocnice kôli liečbe a na sledovanie,prietoky a ctg sú v norme,je možné že liečba zaberie a dieťa naberie na váhe? Rodia sa také deti zdravé? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sú všetky výsledky vyšetrení v poriadku, nemusíte sa obávať. Odhadovaná váha je pomerne v norme, ak ste navyše nižšieho vzrastu a partner nie je tiež vysoký, dieťa nebude veľké. Nevidím dôvod, prečo by dieťa nemalo byť zdravé. Nepoznám však žiadne bližšie informácie a okolnosti, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní lekárov zdravotníckeho zariadenia, kde ste hospitalizovaná. Oni sa Vám vedia najobjektívnejšie vyjadriť, keďže majú k dispozícii všetky výsledky vyšetrení, USG nálezy a poznajú všetky informácie.