• Špinenie v druhom trimestri

    , Autor: MariV

    Dobrý deň, p. doktor,
    začínam 17tt a doposiaľ som 2x zakrvácala, ako príčinu mi zistili nízko položenú placentu, pričom mám odvtedy nariadený prísny kľúčový režim.
    Od posledného krvácania mám už vyše týždňa hnedé špinenie , ktoré sa objaví najmä ráno na toaletnom papieri. To špinenie ma znepokojuje a zatiaľ natrvalo nezmizlo, beriem Fraxiparine, Progestanelle a Ascorutin. Ako by som sa ho mohla zbaviť? Snažím sa čo najviac ležať a nenamáhať sa. Ďakujem

    Dobrý deň, keďže máte podľa opisu nízko uloženú placentu a navyše máte aj riedenú krv (aplikujete si nízkomolekulárny heparín), špinenie je vysvetliteľné. Hnedé špinenie znamená starú krv, nie čerstvú. Navyše cca do ukončeného 16. týždňa tehotenstva sa tvoria cievne prepojenia medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Špinenie môže byť aj pozostatok toho. Takto sa Vám k tomu neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.