• Skrátený krčok - doplňujúca otazka

    , Autor: GabiKrki

    Dobrý deň pán doktor, ďakujem za odpoved na skrátený krčok v 30tt. Chcem sa ale ešte opýtať, krčok mám skrátený na 3,1 cm, cervikalne skóre mám 5, v tom šoku u lekára som asi prepocula alebo som nevnímala, ale fakt teraz neviem či sa aj otváram alebo nie. No zaujíma má, či je možné, že aj v kľudovom režime keď sa pretacam na posteli na strany, tak ako sa zapriem nohami o postel, cítim tlak/bolesť v tom krčku. Nechcem zbytočne robiť paniku, ale nechcem ani ignorovať takéto veci. Ďakujem

    Dobrý deň, nemôžete iba nehybne ležať na posteli. Mierne pichavé bolesti alebo tlaky počas otáčania môžu byť prítomné. Je potrebné si to odsledovať. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach sa nebojte kontaktovať Vášho obvodného gynekológa.