• Siedma choroba

    , Autor: Nikuxxx

    Dobry den,som v 6/7 tt. Obe deti mi ochoreli na siedmu chorobu,chranim sa ako mozem,ale aj tak sa bojim,nakolko som citala,ze je to dost nebezpecne.Chcem sa spytat,ak sa nakazim aj ja a budem mat len mierny priebeh bez komplikacii,moze to uskodit babatku v brusku? Alebo je tam riziko iba v pripade,ze by som mala horsi priebeh choroby? Dakujem

    Dobrý deň, dospelý človek má vytvorenú imunitu, takže nie za každých okolností sa musí nakaziť, prípadne môžu byť prejavy mierne. V tehotenstve je toto ochorenie porovnateľne nebezpečné s inými vírusovými ochoreniami. V niektorých prípadoch však môže dôjsť k nakazeniu a pomerne prudkým prejavom, napríklad vysokými horúčkami. Izolácia je vhodná, ako matka sa však asi úplne izolovať neviete. Používať ochranné pomôcky a dezinfekčné prostriedky je však na mieste. Týmto ochorením sa už nakazila nie jedna tehotná mamička a na plod to nemalo žiaden vplyv, narodilo sa zdravé dieťa.