• Hrčka v podpazuší

    , Autor: sonu.lienka

    Dobrý deň, počas posledných týždňov tehotenstva som začala pociťovať tŕpnutie, mravčenie prstov na pravej ruke. Neriešila som to, nakoľko som si myslela, že je to spôsobené práve tehotenstvom, no toto tŕpnutie nezmizlo ani po pôrode. Týždeň po narodení synčeka som si objavila v podpazuší tvrdú hrčku vo veľkosti hrášku, čo ma veľmi znepokojilo. Mravčenie neprestáva, práve naopak - mám pocit, že sa postupne zhoršuje a akoby som strácala cit v prstoch. Okrem toho pociťujem aj bolesť pri dojčení, hlavne počas prisávania na bradavku pravého prsníka. Môže to nejako súvisieť s nájdenou hrčkou? Bojím sa toho najhoršieho scenára...

    Dobrý deň, čo sa týka tŕpnutia končatín, počas tehotenstva a najmä ku koncu tehotenstva je to spôsobené zmenou zakrivenia chrbtice, v prípade tŕpnutia rúk sa jedná o krčnú chrbticu. Ak tŕpnutie rúk pretrváva aj po pôrode, je potrebné realizovať neurologické vyšetrenie. Spomínaná hrčka v podpazuší môže byť aj prídavná mliečna žľaza, ktorá môže byť citlivá až bolestivá v období kojenia. Takto sa Vám však k nálezu neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, prípadne, ak ste ešte v šestonedelí, zdravotnícke zariadenie, kde ste rodili.