• Prietoky v 39tt

    , Autor: Lu1u

    Dobrý deň, pán doktor,

    rada by som sa spýtala na hodnoty prietokov, či je ten aktuálny v norme.
    V 37+2 som mala hodnotu RI 0,53 a teraz v 38+2 už RI 0,49. Chcem sa spytat ci ide o normalnu hodnotu a tiez ci moze byt az taky rozdiel po 7 dnoch. (Predtym v 35+2 bolo RI 0,56)
    Dakujem pekne za odpoved.

    Dobrý deň, hodnoty rezistenčného indexu (RI) sú v norme. Nemusíte sa obávať. Neporovnáva sa rozdiel, je isté rozmedzie od-do, kedy hovoríme o normálnych hodnotách a kedy už o patologických hodnotách. Vrámci jedného vyšetrenia je možné namerať prietoky v rôznych častiach pupočníka s rôznymi hodnotami.