• Ct a tehotenstvo

    , Autor: Kika109

    Dobry den, moja posledna MS bola 19.8. Bola som ma ct vysetreni brucha zamerane na uropoeticky system bez kontrastu 11.9. Robila som si tehotensky test pred vysetrenim aj 3 dni po ale stale negativny, ale 21.9. Uz bol pozitivny. Viete mi povedat, ci to moze mat vplyv na dieta? Trapi ma to, ale nevedela som, ze som tehotna. Dakujem za odpoved

    Dobrý deň, aj keď ešte nemáte potvrdené tehotenstvo, nemyslím si, že aj v prípade, že by ste boli tehotná, by spomínané CT vyšetrenie malo negatívny vplyv na tehotenstvo. Záleží aj od dávky a dĺžky žiarenia a počtu opakovaní vyšetrenia. Väčšinou platí zásada, že ak by žiarenie bolo pre tehotenstvo škodlivé, dôjde k potratu, ak nie, bude dieťa v poriadku. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizovaný tehotenský test môže byť aj falošne pozitívny. Odsledujte si to. Pre jednoznačné potvrdenie tehotenstva, ako aj v prípade ťažkostí, či nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.