• Plod je o 2 tyzdne mensi

    , Autor: Lucia7933

    Dobry den pan Dr, myslite si ze mam este najaku sancu ze bude vsetko v poriadku ak som bola na prvom vysetreni v tehotentve a podla MS som mala byt 8+1 ale ultrazvuk ukazal iba 6+1?
    Moja pani Dr. okomentovala ze vidi pekny pravidelny gestacny vak a v nom embryo ktore namerala vo velkosti cca iba 4mm, srdiecko este nepotvrdila. Prietok krvi tam videla.
    Cyklus mavam viac menej pravidelny 28-31 dnovy. Avsak prave pocas tohto mesiaca kde doslo k oplodneniu sme boli na dovolenke v zahranici, cize mohla sa ovulacia posunut z dôvodu cestovania, zmena stravy, prostredia a nejaky ten stres okolo toho.
    Vôbec nespinim, priznaky tehotenstva stale mam, dokonca za posledne dva tyzdne este silnejsie, vytok mam biely,mliecny co som sa docitala ze je v tehotenstve povazovany za zdravy.
    Za kolko dni od tohto prveho ultrazvuk odporucate dalsi?
    V marci som uz prekonala jeden MA a nasledny kyret, neviem ci to ma vplyv na tuto tehotnost.

    Dakujem za vasu odpoved.
    Pekny den.

    Dobrý deň, je možné, že ovulácia bola posunutá a z tohto dôvodu nesedí datácia tehotenstva podľa poslednej menštruácie. Kontrolné USG vyšetrenie sa v prípade, že sa jedná o žiadané tehotenstvo a pacientka nemá žiadne ťažkosti, odporúča realizovať po 7 - 10 dňoch od posledného. Už by malo byť jasne vidieť akciu srdca. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.