• Akné počas dojcdnka

    , Autor: Herečka54

    Dobrý deň.

    Chcela by som sa spýtať, dcéra ma 11m, je stále dojčená, no posledné dva mesiace sa mi extrémne zhoršila pleť, hlavne v oblasti líc, mám silne akné a žiadne masticka ani kremiky mi voľnopredajné nepomáhajú. Čítala som že je to problém pľúc. Kožná lekárka mi nič nechce dať, pripadne nevie čo môžem počas dojčení. Viete mi prosím vás vy poradiť, ktorý krem pripadne aký čaj by som si vedela dať na prečistenie alebo na ústup akné ?
    Môže to spôsobiť aj dlhé dojčenie? Dokedy sa odporuca dojčiť? Nemôže mi už dcéra brať veľa živín ?
    Ďakujem veľmi pekne za vašu odpoveď. :)

    Dobrý deň, aj keď ste v období kojenia, nie je to otázka na gynekológa. K akné sa Vám neviem objektívne vyjadriť. Nemyslím si, že kojenie má negatívny vplyv na akné. Dĺžka dojčenia je individuálna, niektoré ženy dojčia aj päť rokov. Ak sa nález na pleti zhorší natoľko, že bude nutná liečba napríklad aj kortikoidmi, bude potrebné kojenie prerušiť.