• Cervix

    Dobrý deň prajem pán doktor ,
    Som v 26tt a zatiaľ prebieha všetko v poriadku na každej poradni. Nemám žiadne ťažkosti až na občasne bolesti v podbrušku a pichanie zospodu . Je to naozaj len občasne . Čo má trošku znepokojuje je , že moj gynekológ ma nevyšetruje zospodu . Stále urobí usg (podotýkam má 3D ) ale krčok transvaginalne nekontroluje. Na poslednom morfologickom usg napísal do knihy , že dĺžka cervixu 4. Môže to vidieť aj cez transabdominálny usg? Bojím sa aby sa mi náhodou nezačal skracovať krčok . Užívam aj magnezium 2x1 ( preventívne si ho davam) …. Neviem či si mam to vyšetrenie krčka vyžiadať ? Ďakujem

    Dobrý deň, najvhodnejšie je sa pýtať priamo vyšetrujúceho lekára, či nie je potrebné aj vaginálne a palpačné vyšetrenie. Krčok sa dá za istých okolností pomerať aj abdominálnou sondou, je to však, hlavne v tehotenstve, nie príliš presné.