Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
20,479 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Test

  , Autor: Kikuskaaaa

  Dobrý deň, vysadila som tento mesiac antikoncepciu Mistra, prebehla ovulácia a niekoľkokrát počas tohto mesiaca sme mali nechránený pohlavný styk. Par dni po ovulacii má začalo bolieť v podbrušku, mam pocity na vracanie a bolesti hlavy. Je možné že ide o tehotenstvo? (Par dni po ovulácii som mala aj spinenie) Kedy sa odporúča spraviť si tehotenský test? Aký čas po styk

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za predpkladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to.

Podobné otázky

 • Plodová voda

  , Autor: Dusty128

  Dobrý deň, idem za vami s otázkou. Som 23+5tt. Vo štvrtok som bola u svojej gynekologičky s bolesťami v podbrušku, v krížoch a zvýšeným čirým vodnatym vytokom. Všetko bolo v poriadku. Krčok pevný, zatvorený , 35mm a plodovej vody normohydramion. Na vložku mi vyliali temešvaryho roztok a celá vložka bola modrá. Poslali ma teda na hospitalizáciu do nemocnice, kde mi robili tieto vyšetrenia znova akurát mi robili výter zo zadnej klenby maternice a tie vyšli negatívne. Dali mi domov roztok a poslali ma domov. Doma na pôrodnickych vložkách to bolo väčšinou žlté a okrajovo modré. Na ďalší deň to bolo zasa modré a tak som bežala. Nález sa nezmenil a znova ten istý výter negatívny. V sobotu som tam bola znova a výter bol znova negatívny. Bolesti ale stále boli. Vždy mi to vytreli aj 3x. Výtok nezmizol a stále si cítim dole mokro. Je to skôr taká lepkava tekutina, sem tam hlien biely alebo žltý. Dnes som bola na kontrole u svojej dr a na vložke som mala zasa okrajovo modré ale výter bol negatívny. Plodovej vody dostatok. Je teda možné uplne vylúčiť odtok plodovej vody? Alebo akú konzistenciu má plodová voda a mám dôvod sa teda obávať? Bojím sa, že ma zanedbali. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, záleží od toho, aké vložky používate a na akých vložkách je Temesvariho test realizovaný. Niektoré vložky sa farbia na modro, preto môže byť test aj falošne pozitívny. Štandardne sa do pošvy ku krčku vkladá sterilný suchý tampón na niekoľko hodín a test sa realizuje na ňom. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.

 • otehotnenie

  , Autor: Anettka

  dobry den prajem.. vo štvrtok 2.5 som si robila ovulačny test na ktorom boli dve čiarky ale slabe už tak predpokladm ze ovulka bola pred alebo po, no maly sme sex den pred tym aj v den ovu aj den po tom nechraneny , neprerusovany, chcem sa spytat či je tam šanca otehotnit? mame 18 mes syna chceli by sme druhe????tak či tam je šanca? mam občas bolesti v podbrusku aj trochu mi byva zle.. do menzesu mam 5 dni vdaka

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za predpokladu nechráneného pohlavného styku, navyše v čase "plodných dní" sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Odsledujte si to. tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie.

 • otehotnenie

  , Autor: Anettka

  dobry den pan doktor, chcem sa poradit či mozem byt tehotna :) minuly tyzden neviem kedy teraz presne či utorok alebo stredu som si robila ovulačny test boli tam dve čiarky ale uz slabšie no a spali sme spolu den pred tym nez som si robila test a dva dni po sebe po tom teste a chcem sa teda spytat či tam je nejaka šanca? do menzesu mam cca 7-6 dni test aj ked som si spravila nič este neukazal ale občas ma pobolieva podrbusko tak sa chcem spytat ci tam je sanca vdaka

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin pobolievania podbruška môže byť viacero. Ak ste mali nechránený pohlavný styk, navyše v čase “plodných dní”, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Tehotenský test však má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizovaný tehotenský test môže byť aj falošne negatívny. Odsledujte si to.

 • Pohlavie plodu podľa krvi

  , Autor: Marci12

  Dobrý deň,

  minulý rok som 2x potratila v marci a v septembri. Pohlavie sme nevedeli, nakoľko v marci došlo k potratu v 9tt a v septembri sa jednalo o anembryomolu v 8tt.

  Teraz som tehotná opäť a dávala som si robiť Nifty testy, kde vyšlo, že pohlavie je mužské.

  Je prosím Vás v tomto prípade iste, ze sa jedna o chlapca alebo môže zostať v mojej krvi chromozon y aj z predchádzajúcich tehotenstiev, ktoré skončili potratom?

  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, áno, budete mať chlapca. Ak ste však už dvakrát za sebou potratili, je vhodné u Vás realizovať hematologické a endokrinologické vyšetrenie, či príčina potratov nebola spôsobená napríklad trombofílnym stavom, či endokrinopatiou. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, výsledky vyšetrení, nálezy, ani okolnosti, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.

 • Veľkosť gestačného vaku

  , Autor: jjarosllava

  Dobrý deň, poslednú ms som mala 22.3. a 20.4. mi vyšiel pozitívny tehotenský test. 26.4. som bola u gynekológa, povedal že vidí gestačný vak o veľkosti 11mm ale že sa skôr prikláňa k tomu, že som otehotnela o cyklus skôr (24.2. predchádzajúca ms). Cyklus mám pravidelný 28 d. Poriadne si nepamätám čo hovoril, ale viem, že nebolo vidno plod. Prečo si teda myslí, že je to z cyklu predtým? To by ale už muselo byť vidieť všetko. Zostala som z toho rozrušená a teraz sa stresujem, nakoľko sa snažím 2 roky kvôli endometrióze. Objednal ma až o dva týždne t.j. 10.5.
  Môže mať gstačný vak 11mm ak som bola uňho 26.4. predpokladám že v 5tt? Ďakujem veľmi pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, nie je ani tak podstatné kedy došlo k oplodneniu, dôležité je, či je tehotenstvo v maternici a či je prosperujúce. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Realizovali ste si ho veľmi skoro. K názoru lekára sa Vám vyjadriť neviem. Ak nemáte žiadne ťažkosti, kontrolné USG vyšetrenie je postačujúce realizovať o 10 - 14 dní a na základe toho sa určí ďalší postup. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.