• vysoké dávky progesterónu

    , Autor: Danielitka966

    Dobrý deň.
    Som v tt 35+2. Skrátil sa mi krčok na 15mm, v dôsledku čoho mi bol predpísaný Progestanelle 200 mg -vaginálne 2-0-2. Po prečítaní príbalového letáčika sa mi táto dávka zdá strašne vysoká. Je tam tiež viackrát napísané, že 200mg sa nesmie prekročiť, kdežto ja ju mám 4x vyššiu, než je odporúčaná. Okrajová info - počas tehu som veľa nepribrala, pôvodne som mávala 50 kg, teraz mám 62; nemá sa mi to veľmi kde stratiť. Je takéto predávkovanie bezpečné? Nemôže sa niečo stať mne alebo bábätku?
    Ďakujem

    Dobrý deň, po ukončenom 35. týždni tehotenstva sa už progesterón neužíva, nemá to zmysel. Ste už v 36. týždni tehotenstva. Dĺžka krčka 1,5 cm je prakticky v norme, záleží tiež od konzistencie, otvorenia, naliehanie na klenby, ... Po ukončenom 36. týždni tehotenstva sa hláste v zdravotníckom zariadení, kde plánujete rodiť.