Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,617 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Mešká menštruácia

  , Autor: Peťa55555

  Dobrý deň,
  Mám pravidelnú menštruáciu. 4 rok sa pokúšame o dieťa a tri dni mi mešká menštruácia. Prvý deň menštruacie mi bolo zle na vracanie. Vyhladávam pikantne jedla čo aj ľúbim. Pobolieva ma v brušku a pichá, tak isto bedrá a kríže. No a tehotenský test mam negatívný. Kedy je najvhodnejšie si robiť tehu test aby bola zachytená vyššia hladina HCG hormónu?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Pre jednoznačné potvrdenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa, stačí však aj o dva týždne, ak nebudete mať žiadne ťažkosti.

Podobné otázky

 • Norethisteron tehotenstvo a dvojicky

  , Autor: Leen

  Dobry den, brala som norethisteron vo vyšších h davkach 4dni na 5 ty den som dostala menštruáciu. A nasledne som otehotnela. Momentalne mi meska menstruacia 5dni a mam pozitivny test .. Moja otazka znie moze norethisteron ublížiť dieťatu.. A druha otazka. Mozem mat dvojicky niekde som citala ze po norethisterone je to mozne a uz sa strachujem.. Vopred vdaka za odpoved.. Prajem pekny deň

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, realizovať si tehotenský test na piaty deň meškajúcej menštruácie nemá zmysel. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to. To, či žena bude mať dvojičky záleží na viacerých okolnostiach, Norethisteron to veľmi ovplyvniť nevie. Pre jednoznačné potvrdenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tehotenstvo

  , Autor: Laurina

  Dobrý deň pán doktor robila som si test vyšli mi dve čiarky, 11dni mi mešká menštruácia myslím si že som asi tehotná môžte mi prosím poradiť môžem ísť ku vám bez objednania či sa musím objednať na vyšetrenie za odpoveď vopred ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, aj napriek pozitívnemu tehotenskému testu má zmysel ultrazvukovo potvrdiť tehotenstvo najskôr 6 - 7 týždňov od poslednej menštruácie. Ak ste kapitovaná ako naša pacientka na našej ambulancii na Poliklinike VA USS a nemáte žiadne ťažkosti, objednajte sa ku nám na vyšetrenie.

 • Meskanie menstruacie

  , Autor: Timo

  Dobry den, moja priatelka ma 23 rokov. Mala so mnou prvy sex nechraneny cca 15 novembra, posledny sex 28 novembra. Nic som do nej nevypustil, teda nespravil som sa, menstruaciu mava 4-5 dna v mesiaci vraj pravidelny cyklus mava a teraz je 8smeho a stale nema mesntruaciu, tehotensky test si robila 24, 26 novembra obidva negativne a este si soravila jeden test 7 decembra a aj ten bol negativny, kvoli comu zrovna teraz jej meska menstruacia? Je mozne ze je tehotna? Alebo co sa deje? Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Príčin meškania menštruácie môže byť viacero, nemusí sa jednať iba o tehotenstvo. Ak ste však mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Odporúčam pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštíviť obvodného gynekológa.

 • Duch

  , Autor: valika4

  Dobrý deň, už 2 týždne mi mešká menštruácia tak som si spravila testy. 2 od rovnakej značky a jeden od inej. Všetky ukazujú druhú čiarku ale slabšie tzv. ducha? Som tehotná alebo nie už som z toho v rozpakoch. ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sú na testoch dve čiarky, ste pravdepodobne tehotná. Pre jednoznačné potvrdenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Krvácanie a pozitívny test

  , Autor: Naty97

  Dobrý deň. 12dni mi mešká menštruácia,tehotensky test vyšiel pozitívny. Chcem sa spýtať začala som jemne krvácať a mať bolesti pod bruchom. Gynekológ mi povedal že mám prísť až koncom budúceho mesiaca. Samozrejme že hneď ráno pôjdem k Dr. Len som chcela vedieť či to je niečo vážne či to je potrat alebo čo? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie v začiatkoch tehotenstva je pomerne časté, najčastejšie je spôsobené tvoriacimi sa cievnymi prepojeniami medzi stenou maternice a choriónom, teda budúcou placentou. Bližšie sa Vám však takto neviem vyjadriť. Ak sa nejedná o silné krvácanie, odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.