• Hemoglobín v tehotenstve

    , Autor: sabisi

    Dobrý deň. Som v 30 tt a cca pred dvoma týždňami mi z výsledkov krvi vyšlo, že mám hodnotu hemoglobínu 104. Je potrebné zvýšiť hodnotu pomocou nejakých preparátov? Aku hodnotu hemoglobínu by mala mať tehotná žena? Ďakujem krásne za odpoveď

    Dobrý deň, áno, pri danej hodnote je vhodné užívanie preparátov železa v dávke 2x1 tableta denne. Anémia sa prehlbuje s pokračujúcim tehotenstvom, takže je rozdiel, či má takúto hodnotu žena na začiatku tehotenstva, alebo tehotná v termíne pôrodu. Pri pôrode je samozrejme istá krvná strata, tiež v závislosti, či sa jedná o spontánny pôrodu alebo cisársky rez. Platí, že čím vyššia hodnota hemoglobínu, tým lepšie. U zdravých dospelých ľudí je norma hemoglobínu 120 - 160 g/l.