• Antibiotiká

    , Autor: Katarína778

    Dobrý deň, som v 36 týždni tehotenstva a zistili mi ureoplazmu. Môj lekár mi predpísal lieky Klerimed 500 mg. Chcem sa opýtať či užívanie týchto antibiotík môže nejakom poškodiť plod Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, makrolidové antibiotiká sa počas tehotenstva môžu užívať, navyše ste už v poslednom mesiaci tehotenstva, plod je už vyvinutý. Nemusíte sa obávať.