• Fraxiparine a trisomy test

    , Autor: andariaj_

    Dobrý deň, pán doktor.

    Dnes som absolvovala trisomy test. Do 5prac. dní by som mala obdržať výsledok z testu ale práve som sa dočítala, že tým, že si pichám fraxiparine, tak môže byť vzorka vyhodnotená ako neinformatívna a bude potreba zopakovať odber.

    Stretli ste sa s niečim podobným, že vzorka nebola vyhodnotená po podaní LMWH a bolo treba následne ďalší odber? Fraxiparine som si pichla cca o 7:00 a odber bol vykonaný o 9:00. Nebola som vopred upozornená, že ho mám vynechať.

    Ďakujem za vašu odpoveď.

    Dobrý deň, osobne som sa s tým nestretol, pretože pacientky sú na to upozornené. Čo sa týka pravdepodobnosti, momentálne sa frekvencia neinformatívnych výsledkov pohybuje na úrovni 3 %. Vyčkajte na výsledok a podľa toho sa určí ďalší postup.