Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,919 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Paralen

  , Autor: Dušana_1

  Dobrý deň,
  trhali mi osmičku. Antibiotiká nemám žiadne. Na bolesť mám používať paralen. Dala som si ho zatiaľ po zákroku - včera večer, dnes ráno, aby som sa mohla vôbec sústrediť, a teraz večer, lebo už to začínalo zas dosť bolieť. Bolesť v podstate nie je strašná, ale sem tam až hlava z toho bolí a zas trpieť nechcem. Chcela by som sa opýtať, aké je maximálne množstvo paralenu 500, ktoré môžem užiť za deň v tehotenstve (14 TT) a aká je maximálna možná dĺžka/dní užívania paralenu (samozrejme, nechcem ho užívať týždne, ale len v nutnom prípade).
  ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, krátkodobo môžete užívať Paralen v dávke 500 - 1000mg 4 - 6 hodín. V prípade bolestí môžete užívať Paralen 500mg každých 8 hodín aj niekoľko dní.

Podobné otázky

 • Krv v moci a antibiotiká

  , Autor: Kaja462

  Dobrý deň, chcela som sa vás opýtať nakoľko som od svojho gynekológa nedostala žiadnu odpoved keďže bol nervozny a sťažoval sa ako toho má veľa tak mna iba odbavil rýchlo aby som už bola preč . Som v 20tt a zistil mi krv v moci nič mi nevysvetlil či je to vážne niečo alebo či to nemôže ohroziť plod, tak som teraz v strese. Už 2 deň mám teplotu 37,9 davam si vždy paralen na zníženie ale dnes som už bola u obvodnej a tá mi dala antibiotiká MEDOCLAV 625mg tak či je užívanie bezpečne a plodu to nijak neuškodí nakoľko som mala CRP 57,0 tak mi ich nasadila. Za odpoved ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusíte sa obávať, spomínané antibiotiká sú v tehotenstve bezpečné. Nepoznám však žiadne bližšie informácié, ani okolnosti, preto sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pokračujte v užívaní antibiotík. Pri pretrvávaní ťažkosti alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa a nebojte sa informovať.

 • Chripka

  , Autor: Michaela1994

  Dobrý deň.potrebovala by som poradiť.moj syn už pomaly týždeň je chory zo škôlky ho poslali domou z vysokými horuckami na druhý deň som si všimla ze sa mu objavujú vyrážky takže dostal ovcie kiahne.okrem toho má zapal očných spojiviek a chrípku.ja som v 27.tyzdni a už 3.den soplim a mam bolesti v hrdle aj ja.davam si morskú vodu na nadchu keďže pri fukani mam silne žlté hlieny a na hrdlo mi dali dr.weiss sprej.davam si paralen keďže prvý deň som mala aj horúčku a zimnicu.chcem sa opýtať v tomto tehotenstve ma postihlo dosť takýchto nepríjemnosti a obávam sa ci to nebude mať dopad na moje nenarodené dieta z hľadiska aj tejto chrípky.pri pasovom opare ste ma ukludnil a potom ma uistil aj gynekolog ze je všetko okej.len každá matka sa bojí o svoje dieťa
  Ďakujem vopred za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, problém by mohol nastať, ak by ste mali ťažký a komplikovaný priebeh ochorenia. Za okolností, ak máte iba mierne prejavy, by to na tehotenstvo nemalo mať zásadný vplyv.

 • Svalovka v 16tt

  , Autor: Kom23

  Dobrý deň,
  Som v 12tt a včera som to pravdepodobne prehnala s cvičením (silove cvičenie) a od včera večera mám dosť intenzívne bolesti brucha ktoré idú ako keby od branice až po podbrušku. Je to zvláštna bolesť a hlavne znepokojujúca kvôli intenzite. Tiež mám zvýšenú teplotu 37,4. Je môžné že ide o svalovku? Len počas tehotenstva sa prejavuje inak ?
  Ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, ak sú bolesti najmä pri pohybe, pravdepodobne máte svalovku. Odsledujte si to. Užiť môžete Paralen. Odporúčam aj doststočný pitný režim. Skúste sa podobným silovým cvičeniami v tehotenstve vyhnúť. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj pri pretrvávaní teplôt kontaktujte Vášho obvodného lekára.

 • Covid + lieky

  , Autor: jaja117

  Dobry den, po potrate sa nam podarilo otehotnieť. Ked som vsak o tom este nevedela (pred MS očakávanou) dostala skm covid užívala skm len Paralen 500 a olynth, bolelo ma vsak rameno a 1x som si ho natrela Muay thajskou masťou (vraj by sa nemala uzivat v tehotenstve) bolo to uplne nazaciatku este pred očakávanou menštruáciou. Myslite ze to moze velmi uškodiť? Dost som sa z toho vystrašila.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, jednorázová aplikácia krému nemá na tehotenstvo vplyv. Nemusíte sa obávať.

 • Tehotenstvo

  , Autor: Pamelka

  Dobrý deň
  Včera mi tahali zub, mám strašne bolesti som v 28 tyzdni (27+4) tehotenstva.
  Chcela by som sa informovať ako často môžem užiť paralen proti bolesti. A či je bezpečný v 3 trimestri. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Paralen môžete užívať v maximálnej a krátkodobej dávke 1 - 2 tablety, teda 500mg - 1000mg každých 4 - 6 hodín. Štandardná dávka je 500mg každých 6 - 8 hodín.