• Placenta 8 mm od bránky

    , Autor: Daniela_p

    Dobrý deň, v 22tt som začala krvácať, mala som hematóm 2 cm veľký, plus mi zistili praevia marginalis. Hematóm sa mi zmenšil na 1cm, ležím však v nemocnici pre prípadne krvácanie. Je možné, že sa mi ten hematóm vstrebe sám aj bez krvácania? Je približne nejaký čas, za ktorý sa tak môže stať? A ešte mám otázku, dnes som začala 23tt a stále mám placentu veľmi nízko od bránky 8mm. Je tu teda ešte možnosť, že sa mi vytiahne vyššie a všetko bude v poriadku? Ďakujem pekne.

    Dobrý deň, ak je placenta na prednej stene, vplyvom rastu maternice sa môže ešte o niečo vytiahnuť. Ak je však iba 8 mm od vnútornej bránky, nevytiahne sa už až tak vysoko, aby nezasahovala do dolného segmentu maternice. Aj keď sa placenta nevytiahne, neznamená to, že nemusí byť všetko v poriadku. Teraz je však ešte predčasne hovoriť o spôsobe vedenia pôrodu. Treba to určite odsledovať.