• Ultrazvukové vyšetrenie

    , Autor: Nataly1

    Chcela by som sa opýtať. Vo februári som zistila, že som tehotná. Na potvrdenie tehotenstva som bola 2.3 v 6tt. Následne má moja gynekologička objednala o 4týždne, 30.3. Podľa kalendára som bola 10tt, podľa sona 11tt+1. Znovu ma objednala na 6.4 na odber krvi a znova ultrazvuk. Chcela by som sa opýtať na Váš názor. Je v poriadku, že ma objednala znovu o týždeň alebo sa jej niečo nezdalo? Čítala som že od 11-13tt sa robia screeningové vyšetrenia a to z krvi a ultrazvukom. Myslite, že ide len o toto vyšetrenie?
    Posledné vyšetrenie (30.3) bolo v poriadku, bábätko sa hýbalo a srdiečko bilo.

    Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

    Dobrý deň, ak bolo všetko v poriadku, nemusíte sa obávať. Pri nejasnostiach je najvhodnejšie sa pýtať obvodného gynekológa, ktorý vie, z akého dôvodu Vás objednala s týždňovým odstupom. Špeciálne skríningové vyšetrenia (PTS - prvotrimestrálny skríning) nerealizuje každý gynekológ, ale gynekológ s atestáciou a certifikátom FMF.