• Ratanie tyzdnov v tehotenstve

    , Autor: cruz

    Dobry den pan doktor, tato otazka bude mozno zaujimat viacero tehotnych.. ako sa rataju tyzdne v tehotenstve?
    Ked som bola u lekara 8t3d, povedal ze som v “prebiehajucom 9.tyzdni” … (ale teda mala som ukonceny 8.tyzden) ..ked sa ma teda teraz niekto spyta v akom tyzdni som (11t1d), som v 12.tyzdni? Lebo napr na FEMIBION 1 je napisane, ze ho treba uzivat do konca 12.tyzdna, to znamena do 12t0d a vyssie? Alebo az 13t0d vyssie? Vdaka za odpoved.

    Dobrý deň, 11tt1d alebo 11+1 je prvý deň 12. týždňa tehotenstva. "t" znamená týždeň a "d" je deň. V prípade, že je označenie datácie tehotenstva s "+", číslo pred + znamená počet týždňov a za + počet dní. Koniec 12. týždňa je 12t+0d alebo 12+0.