• Streptokok a polygynax

    , Autor: Stonka

    Dobry den, pan doktor. Dnes som 36+0tt a dostala som vysledky zo steru, kde vysiel pozitivny streptokok a e. coli. Dr. mi predpisala polygynax, na vysetrenie bol dnes odoslany aj moc. Uz som liecbu polygynaxom na pozitivneho streptokoka mala v cca 29-30tt (mala som zvyseny vytok bez inych tazkosti, preto ten ster)+ bol nalez aj v moci, tak celkove preliecenie Unasynom (kontrolny moc uz potom ok). Je potrebne uzivat aj teraz ten polygynax, ked mi aj tak pri porode budu podane atb? Navyse ak sa v tehotenstve neodporuca. A ak bude znova nalez aj v moci, budu potrebne celkove atb este pred porodom? Tazkosti ziadne nepocitujem. Dakujem velmi pekne.

    Dobrý deň, ak je pozitivita na streptococcus agalactiae, hoci iba jedenkrát počas tehotenstva, nemá zmysel ho počas tehotenstva preliečovať. Aj tak je potrebné podávať antibiotiká od príjmu na pôrodnú sálu až do pôrodu.