• Tehotenstvo a antibiotiká

    , Autor: Nataly186

    Dobrý deň, som v 10 tt., už dlhšiu dobu pociťujem pálenie v pošve. Pred tehotenstvom som s tým zvykla mať problém ale liečené to bolo skôr urologickým čajom a brusnicami. Na základe rozboru moču mi bola zistená infekcia v močových cestách. Lekárka mi predpísala lieky Amoksiklav 625.Beriem ešte aj Duphaston, ten mi bol už nasadený skôr. Chcem sa opýtať, nakoľko som v 1. trimestri na nežiaduce účinky užívania týchto antibiotík (Amoksiklav), teda na možné poškodenie plodu liekmi v tomto týždni teh., prípadne, či existujú nejaké bezpečnejšie, vhodnejšie lieky na tento problém. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, Amoksiklav je v tehotenstve bezpečný. Vzhľadom k možnosti vzniku bakteriálnej vaginózy vplyvom užívania antibiotík, ktorá by sa mohla prejavovať pálením, svrbením, či vznikom kvasinkovej infekcie, odporúčam si realizovať počas užívania antibiotík, ako aj pár dní po skončení užívania kúru vaginálnymi probiotikami. Pri gynekologických ťažkostiach alebo nejasnostiach odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám vie v prípade potreby realizovať výter z pošvy na kultivačné vyšetrenie.