• Tehotenstvo a antibiotiká

    , Autor: martinka

    Dobrý deň. Som v 9 tom týždni tehotenstva a dostala som od syna covid. Okrem toho že má všetko bolí mám zápal dutín a bolesť uší. Lekárka mi predpísala Amoksiklav,ale mali v lekárni len náhradu Pencal. Sú vhodné antibiotiká v takomto prípade ochorenia a v tomto týždni tehotenstva? Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, s Penlacom nemám žiadne skúsenosti, podľa zloženia je to však generikum Amoksiklavu, takže má rovnaké zloženie. Na COVID-19 nie je nevyhnutné užívanie antibiotík. Záleží od viacerých okolností, výsledku vyšetrení, ako je napríklad hodnota CRP. Nepoznám však žiadne bližšie informácie, ani okolnosti, a aj keď je to skôr otázka na ORL lekára, či všeobecného lekára, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Amoksiklav sa v tehotenstve užívať môže. Postupujte podľa odporúčaní vyšetrujúcich lekárov.