• Bolesť bruška

    , Autor: Luccinda2022

    Dobrý deň,
    pred týždňom alebo dvomi som tu písala o bolesti svalov na bruchu.
    Vraj to môže byť spôsobené rozťahovaním maternice.
    Táto bolesť však aj naďalej do 2 týždňoch pretrváva.
    Je lokalizovaná nad pupkom v pravej časti (asi ako začínajú priame brušné svaly).
    Bolesť začína pri námahe alebo pri schôdzi a keď si ľahnem tak bolesť ustúpi. Skôr je to cítiť ako pichanie alebo ťahanie.
    Ako pri natiahnutí svalu.
    Podľa výsledkov čo som bola na pohotovosti pred dvoma týždňami bolo s bábätkom všetko v poriadku.
    Ale začínam sa báť, či tá bolesť nemôže ovplyvniť vývoj bábätka. Alebo je to len môj problém a musím to proste vydržať.
    Na poradňu idem v stredu, tak sa chcem spýtať, či mi neviete odporúčiť nejaké vyšetrenie, ktoré by som mohla navrhnúť môjmu doktorovi.
    A chcem sa ešte spýtať, čo by ta bolesť mohla signalizovať.
    Pohyby bábätka cítim a žiadne ďalšie ťažkosti nemám.
    Iba som prekonala kovid.
    Asi 2 dni som mala teploty a potom už bolo dobre.
    Iba občas kašel a zapchatý nos.
    Je možné, že by sa mohol vírus preniesť aj na bábätko alebo ho negatívne ovplyvniť?
    Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, ak Vás bolí skôr pod pravým rebrovým oblúkom, treba myslieť na žlčník, žlčové cesty a pečeň. Vhodné je potom vyšetrenie žlčových kyselín, či pečeňových testov. Takto sa Vám naozaj bližšie neviem vyjadriť. COVID-19 u niektorých ľudí zanecháva ťažkosti aj po prekonaní ochorenia. Aktuálne však nie sú dôkazy, ktoré by predpokladali zvýšené riziko spontánneho potratu alebo prenosu infekcie intrauterinne z matky na plod. Preto je nepravdepodobné, že vírus spôsobí abnormality u plodu. Je popísané riziko predčasného pôrodu alebo horšej popôrodnej adaptácie novorodenca, nemyslím si však, že je vyššie, ako riziko pri iných gynekologických ochoreniach, ktoré majú za následok predčasné narodenie novorodenca. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.