Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
17,823 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Opakované zápaly

  , Autor: Monique666

  Dobrý deň. Som v 21. tt a mám dlhodobé urogenitálne problémy, ako je začervenanie pošvy, bolesť, pálenie, bolesť pri a po močení, bolesť v podbrušku, pichanie na pošve zvonku, celkový diskomfort. Niekoľko krát mi bol, odobratý moč na kultivaciu, aj u urológa, aj krv a taktiež stery na bežnú kultivaciu a stery z krčka na detegovanie chlamýdie, ureaplazmy,mykoplazmy. Všetko negatívne, problémy pretrvávajú. Mohol stery z krčka ovplyvniť užívanie vaginalneho krému Dalacin? V čase steru som ho akurát doberala. Alebo, môže sa urea nachádzať len v uretre? Respektíve, čo by ma mohlo trápiť, ak sú výsledky naozaj negatívne. Všetky ostatné vyšetrenia sú v poriadku. Ale necitim sa dobre a mám strach o bábo.
  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak boli výsledky kultivačných vyšetrení moču aj pošvy negatívne, ako aj rozšírené mikrobiologické vyšetrenia boli negatívne a aj napriek tomu pretrvávajú ťažkosti, môže sa jednať o bakteriálnu vaginózu. Skúste si realizovať kúru vaginálnymi probiotikami, aspoň 10 dní. Dalacin je antibiotikum, takže mohlo dôjsť k ovplyvneniu výsledku. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.