• Informacia

    , Autor: Miculka

    Dakujem za odpoved a prosim vas Dlzka plodu kolko ma babetko cm sa do tehotenskej knižky neznači stale sa obavam.ze to CRL 29,6 znamena si.mislim ze tolko cm ta babetko lebo to je asi dost malo.podla mna ci sa milim a to crl.znamena nieco ine asi obavam sa velmi dakujem

    Dobrý deň, dĺžka plodu v maternici sa zmerať nedá. To Vám povedia až po narodení dieťatka, kedy sa dá dĺžka novorodenca objektívne zmerať. CRL je vzdialenosť od temena po kostrč, meria sa v I. trimestri do 16. týždňa tehotenstva. V ďalších týždňoch sa realizuje biometria plodu na základe merania parametrov, ako je priemer hlavičky, obvod hlavičky, obvod bruška a dĺžka stehnovej kosti, ktoré máte aj uvedené v opisovaných parametroch. Pri nejasnostiach sa pýtajte vyšetrujúcich lekárov.