• Kyselina listová pred tehotenstvom

    , Autor: laura207

    Dobry den,

    vsade sa hovorí ako je dôlezite uzívat kyselinu listovu v tehotenstve a este lepsie pred pocatim.
    Ja som ju uzívala dokonca 4 mesiace pred tym ako sa mi podarilo otehotniet. Konkrétne Femibion 1 a teraz v tehotenstve pokracujem (som len na zaciatku).

    Znepokojuje ma ale informacia ze prebytok kyseliny listovej tiez organizmu skodí - ked som este nebola tehotna a ze po uzivani tohto vitamínu je väčšia sanca na dvojičky, alebo ze sa rodia velké deti.

    Aky máte na to nazor?
    Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň, kyselina listová sa užíva ako prevencia pred defektmi neurálnej trubice Odporúčaná minimálna dávka 400ug denne. V indikovaných prípadoch sa odporúča užívať dokonca dvojnásobné množstvo kyseliny listovej, teda 800ug denne. Preparát Femibion 1 obsahuje 400ug kyseliny listovej, čo je štandardná dávka. Ak ste užívali Femibion 1 podľa odporúčaní, určite ste sa kyselinou listovou nepredávkovali.