Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,919 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Ucinok antikoncepcie

  , Autor: Kitik

  Dobry večer beriem antikoncepciu aidee každý deň tabletku o pól 9 večer poctivo(asi raz pred týždňom sa mi stalo prvýkrát že som ju zobrala o pól hodinu neskôr) ale cca 4 dni som užívala antibiotiká AUGMENTIN, kvôli zápalu obličky. Je možné že by mi znížili účinok HAK?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, užívanie antibiotík má vplyv na hormonálnu antikoncepciu. Počas užívania antibiotík a ešte 7 dní po ich doužívaní je vhodné používať aj doplnkovú formu antikoncepcie (kondóm).

Podobné otázky

 • Antikoncepcia

  , Autor: Nikolettka

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať pán doktor, beriem antikoncepciu Mistru už viac ako pol roka zo zdravotných dôvodov a včera som zabudla ráno zobrať tabletku tak som ju zobrala až večer okolo pol 9. To by nebol až taký problém, lenže asi o 2 hodinky nato sme mali s priateľom pohlavný styk a pretrhol sa nam kondom(úplne). Je tam nejaká možnosť otehotnieť ? Momentálne mám za sebou druhy týždeň brania tabletiek.
  Vopred Dakujem za odpoved .
  S prianím pekného dňa Krajcarova

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste užili zabudnutú tabletku po viac ako 12 hodinách od času pravidelného užívania, účinok hormonálnej antikoncepcie nemusel byť zachovaný. Ak ste užívali tabletky hormonálnej antikoncepcie doteraz pravidelne a tabletku ste užili do 12 hodín od času pravidelného užívania, aj napriek tomu, že sa Vám pretrhol kondóm, bol účinok antikoncepcie zachovaný.