• očkovanie 3. dávkou

    Dobrý deň pán doktor,

    chcem sa opýtať na Váš názor. Dnes končím 12. týždeň tehotenstva. 1. a 2. dávkou som bola očkovaná v 12/2020 a 1/2021. Chcela by som ísť na 3. dávku, no neviem, či je lepšie ísť ešte pred sviatkami tento týždeň /predsa je to len tesne po 12. týždni/, alebo potom budem mať možnosť až 3.januára, avšak bojím sa omikronu, aby som sa dovtedy nenakazila. Aktuálne som na PN, kedže pracujem v zdravotnictve, počas sviatkov budem v kontakte iba s manželom, rodičmi a svokrovcami, všetci majú 3. dávku, avšak oni tiež chodia do práce, takže riziko nákazy tam je.
    Ďakujem za váš názor a čas a prajem pokojné, šťastné sviatky!

    Dobrý deň, za daných okolností je asi vhodnejšie vyčkať s očkovaním do 2. trimestra.