Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,226 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Pozitivny test

  , Autor: matulka537

  Dobrý deň.Mala by som na Vás otázku ohľadom pozitívneho tehu testu. Posledný styk bol 8.10.21 Menštruácia prišla 20.10.21 bola klasická normálna. 18.11. som bola u doktorky kde samozrejme nič nevidela , keďže to bolo ešte pred očakávanou menštruáciou. Mala som pocit akoby som bola tehu, sama neviem či si to nahováram alebo čo sa deje

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Ak Vám v čase realizácie USG vyšetrenia nemeškala menštruácia, na USG tehotenstvo ešte nemohlo byť vidieť. Odsledujte si to.

Podobné otázky

 • Možné mimomaternicove tehotenstvo

  , Autor: Lenka9956

  Dobrý deň,
  Mám možné obavy z mimomaternicového tehotenstva. Keď že pred ôsmimi mesiacmi som ho mala. Tehotenský test mi vyšiel úplne slabulinko to bolo dva dni od oneskorenia menštruácie. Potom som začala špiniť a na ďalší deň krvácať. Odobratý bol ľavý vajcovod.

  Teraz odstupom času sme sa pokúsili o bábo a znova robila test po 2 dňoch vynechanej menštruácie. A vyšiel pozitívny so silnými čiarami.. Mám bolesti mierne oboch vaječníkov pichanie sem tam. Časté močenie.
  Bola som na sono u svojej gynekologicky a nebolo vidieť nič ani gestačny vak. Posledná menstruacia bola 8.4.2022.
  Ovulácia bola zrejme 22-23.4.keď že mám pri nej bolesti. Od vtedy ustáli bolesti a pred menštruáciou začali znova.

  Mám už 2rocneho syna pri ktorom bola sekcia rok 2019 potom 22.8.2021 mimomaternicove a 22.2.2022 odobratý žlčník.
  A teraz ten pozitívny test.
  Myslíte že ten gestačny vak s môže ešte objaviť?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Na to, aby bolo na USG tehotenstvo vidieť, musí narásť. Od poslednej menštruácie neprešiel ešte ani mesiac, od ovulácie dva týždne. Za týchto okolností na USG nebude ešte vidieť nič. Odsledujte si to. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Pozitívny test na rubeolu

  , Autor: BoraBora

  Dobrý deň. V 7 tt som bola na odber krvi, súčasťou ktorého bol aj test na IgG a IgM rubeola. IgM = 39,1 a IgG = 174. Uvedomujem si, že obe hodnoty sú veľmi vysoké. Najviac ma však trápi odnota IgM. Pár dní pred týmto odberom som bola pozitívne testovaná na Covid-19 (PCR). Tiež sa už 15rokov ličim na autoimunitné ochorenia (RA a zápal štítnej žľazy) Prosím Vás, myslíte si, že IgM rubeoly by mohlo byť falošne pozitívne kvôli Covidu alebo kvôli mojim AI ochoreniam? Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je to otázka skôr pre infektológov, ale ak sú pozitívne protilátky IgM aj IgG, môže ísť aj o nešpecifickú (skríženú) reaktivitu v triede IgM s inými antigénmi. Vzorka by mala byť zaslaná na konfirmačné vyšetrenie do Národného referenčného centra pre morbilli, mumps a rubeolu.

 • Kovid-19

  , Autor: Nataly1

  Dobrý deň prajem.
  Môj manžel ma pozitívny test na kovid-19, keďže mame jednoizbový byt nemohli sme sa od seba odizolovať. Momentálne som v šiestom týždni tehotenstva. Chcela by som Vás poprosiť o radu, ako mám postupovať v prípade pozitívneho testu. Aké lieky sú vhodné pre tehotné. A aký dopad to môže mať na plod. Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak nebudete mať žiadne príznaky, ani ťažkosti, stačí dodržiavať pitný režim, užívať vitamíny (preparáty pre tehotné obsahujú všetky potrebné vitamíny). Pri teplote môžete užiť Paralen, 1 - 2 tabletky každých 6 hodín. Veľa tehotných prekonalo COVID-19, nebol zatiaľ zistený žiadny vplyv na plod.

 • Pozitívny test na koronu

  , Autor: Janka932

  Dobrý večer, som v 25 tt a bola som pozitívna na koronu. Priebeh mám asi taký, že má škriabe v hrdle bolesti hrdla, upchatý nos, silné bolesti hlavy a trochu bolesti tela svalov. Chcem sa opýtať, či to nemá nejaký vážny vplyv na bábätko? Dúfam, že bude v poriadku, a nejako to zvládneme. Čo sa týka liečby neberiem nič konkrétne, som doma, pijem čaje, med a beriem bežné vitamíny pre tehotné ako doteraz. Môžem si dať aspoň Paralen, nech mi to trochu uvoľní? Ďakujem vopred za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na plod by to nemalo mať žiaden vplyv. Samozrejme, Paralen môžete užívať v dávke 2 tabletky každých 6 až 8 hodín. Naďalej pite dostatok tekutín a užívajte vitamíny.

 • Tehotensky test

  , Autor: Klaudiaa

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať dneska som urobila tehotensky test, ale neviem ako to mam brať, keď ze jedna čiarka je slabšia ako ta druha, že či to môžem brať ako pozitívny test a zopakovať ho o. 3.dni. Ďakujem Klaudia

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Ak je viditeľná aj druhá čiarka, pravdepodobne je tehotenský test pozitívny. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pre jednoznačné potvrdenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý sa Vám aj na základe odberu krvi na beta HCG bude vedieť objektívne vyjadriť.