• Tvrdnutie brucha alebo pohyb babätka

    , Autor: Dak22

    Dobrý deň.
    Čo prosím vás znamená tvrdnutie brucha. Som v 29tt a stále častejšie sa mi stane, že sa mi spraví viditeľne vypuknutá úplne tvrdá časť, v rôznych častiach brucha a podbruška, ako by sa babätko otáča (môj pocit). Po pár sekundách to prejde. Nie je to bolestivé, ale cítim to aj cez deň aj v noci pomerne často. Je to v poriadku? (Na kontrole pred pár dňami som mala krčok viac ako 4,5).
    Je to tvrdnutie? Alebo tvrdnutie znamená keď je to na celom bruchu naraz?
    Ďakujem.

    Dobrý deň, občasné tvrdnutie počas dňa je úplne v poriadku. Súvisí to ako s rastom maternice, tak aj s otáčaním plodu a narážaním do steny maternice, čo môžete v danom mieste pociťovať ako tvrdnutie. Odsledujte si to. Podľa mňa sa nemusíte obávať.