• Zavinace

    , Autor: Simona1980

    Dobry den,
    prosim Vas, som v prebiehajucom 31 tyzdni tehotenstva a na veceru som zjedla kysleho zavinaca. Potom som sa dozvedela, ze to tehotne nesmu konzumovat. No, uz sa stalo, preto sa chcem prosim Vas opytat, co mi hrozi resp. preco sa nesmu kysle zavinace jest. Dakujem velmi pekne

    Dobrý deň, konzumácia rýb počas tehotenstva je pre plod prospešná. Treba však dbať a myslieť na množstvo a druh konzumovanej ryby. Vhodné je konzumovať na zdravé tuky bohatého tuniaka, ale pozor – kvôli možnému obsahu ortuti treba množstvo obmedziť. Vyvarovať by ste sa mali častej konzumácii tučných rýb – losos, pstruh, makrela, sleď, pretože môžu obsahovať látky pochádzajúce zo znečistenia morí. Neodporúča sa konzumácia žraloka a mečiara. Nemusíte sa obávať, z jedného zavináča Vám ani plodu nič nehrozí.