• Cytologia pri rizikovom tehotenstve

    , Autor: kika-129

    Dobrý deň, momentálne som 9+1tt, mám hematóm a mala som masívne krvácanie aj s kúskami zrazenín. Celkovo som krvácala 3x počas 2 dní, krvácanie však vždy ustalo. Beriem ascorutin, utrogestan a mám kludovy režim. 13+1 mi vychádza prvá poradňa+ NT a ževraj aj cytologia. Tu som však absolvovala v januári 2021. ( Všetko ok) je potrebné opäť robiť cytologiu 4.10.2021? Zvlášt keď mám problémy? Nemôže to ohroziť tehotenstvo? ( Tehotenstvo stymulovane clostilbegydom)
    P.S. po cytologii v januári som krvácala( spinila) skoro celý mesiac.
    Ďakujem.

    Dobrý deň, realizovanie cytologického vyšetrenia v prvom trimestri nie je ničím výnimočným. Samozrejme, ak boli v minulosti okolnosti, aké boli a máte s tým zlé skúsenosti, môžete cytologické vyšetrenie odmietnuť. Rozhodnutie je na Vás. Poraďte sa s Vašim obvodným gynekológom, ktorý pozná najlepšie všetky informácie, ako aj výsledky vyšetrení a najobjektívnejšie sa Vám vie vyjadriť.