• Vysledky screeningu NTD

    , Autor: luciav

    Dobry den,

    chcela by som sa poradit, ci odporucate geneticke vysetrenie minimalne podrobne utz. pri pravdepodobnosti defektu neuralnej trubice NTD -1v370 aj napriek tomu, ze screening vysiel negativny.

    hodnoty MS- AFP - 2,02 MoM
    uE3 - 0,62 MoM
    total HCg - 0,68 MoM
    PAPP -A hodnota - 1,3 MoM

    pri prvom synovi som mala hodnoty a rizika NTD 1v100 000 a sama mam vrodenu spinabifida

    na prvom utz v 10 a 12tyzdni bola hlavicka, brusko aj chrbtica v poriadku, nenasvecovali rastepom ale tvar kontrolovana nebola, je lepsie si na vlastne naklady zaplatit podrobny ultrazvuk alebo ine vysetrenia? je mozny a vypovedny aj teraz ked som v tyzdni 18+1?

    dakujem za informaciu
    Lucia

    Dobrý deň, určite odporúčam sa objednať na morfologický USG v 20. týždni tehotenstva, ktorý je špecializovaným USG vyšetrením v II. trimestri so zameraním sa na vrodené vývojové vady a defekty.