• Tlak v pošve

    , Autor: Adka0802

    Dobrý večer pán doktor obraciam sa na vás s prosbou lebo už som zúfalá .Začala by som tým že memontland som 24 TT pred 2 týždňami som bola hospitalizovaná pre tlak zospodu a veľmi časté tvrdnutie bruška...V nemocnici som dostala každý deň jednu infúziu magnézia a jeden buscopan nič viac prepustená som bola.po 4 x dňoch vraj stav sa zlepšil ...no ja som to takto necítila hneď od prepustenia na druhý deň som šla k svojej dr v papieroch som mala napísané že polapacne kŕčok 2.5 CM a sonom 44 MM ..u mojej dr 33 mm po jednom dni kázala že mam oddychovať a denne brat 4x2 magne a progesterón 2 x 1 tabletu užívam pravidelne pár dní bolo ok polepšílo sa nemala som také tlaky ..ale od dnes od rána ja newiem či citom ako keby ma bábätko kopali tam dolu mám pocit že mivykopne kŕčok mňa to aj hrozne boli a pichá newiem čo robiť. Či ísť na pohotovosť alebo počkať až na kontrolu ktorú mám až o 3 týždne ...bruško mi teraz stvrdne asi 5 x do dňa inak už netvrdne ako predtým ...ale to pichánie zospodu je strašné ..placentu mám na prednej strane a že je plochsia newiem čo to znamená ...čo robiť pán doktor ??? Lebo to každú chvíľku mám pocit ako keby tep v pošve alebo bábätko tak silno kope že to boli ďakujem krásne

    Dobrý deň, takto sa Vám objektívne vyjadriť neviem. Maternica sa však zväčšuje každým dňom, pichanie v pošve môže byť spôsobené rozpínajúcimi sa väzmi závesného aparátu maternice. Odsledujte si to. Mierne pnutie, či tvrdnutie podbruška 5x denne je v norme. Ak bol vaginálny nález, ako aj cervikometria v norme, nemusíte sa obávať. Samozrejme platí, že pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.