• Tehotenstvo po kyretáži

    , Autor: Lucia777

    Dobrý deň, pred pár dňami som samovolným potratom prišla o bábätko 13+3 tt kvôli predčasnému odtoku plodovej vody. Podstúpila som kyretáž a veľmi by sme sa chceli znovu pokúsiť o dieťatko. Nakoľko mi každý lekár povedal niečo iné, rada by som sa opýtala, či je naozaj žena plodnejšia po čistení a kedy je možné znovu otehotnieť. V mojom okoli poznám ženy, ktoré otehotneli takmer hneď po kyrete. Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, osobne odporúčam po zákroku vyčkať 2-3 menštruačné cykly a až následne sa snažiť otehotnieť. Áno, je pravda, že žena skôr otehotnie po čistení, maternica ale ešte nemusí byť pripravená a opäť sa môže stať, že dôjde k potratu. Ak sa u Vás nejednalo o prvý potrat, je dôležité realizovať hematologické, endokrinologické a genetické vyšetrenia.