• Priecna poloha

    , Autor: Bora2001

    Dobrý deň, som v 31tt. Chcela by som sa spýtať, či priecna poloha je nebezpečná pre plod. Ci je mozne, ze babatko bude mat malo miesta a nebude rast. Ake su rizika, ak plod bude dlho v tejto polohe ? Dakujem za odpoved.

    Dobrý deň, nemusíte sa obávať, plod má rovnaké množstvo miesta, ako by bol otočený pozdĺžne hlavičkou alebo zadočkom. Riziká pre plod v maternici nie sú teraz žiadne. V prípade, že táto poloha bude pretrvávať aj v termíne, tehotenstvo sa musí ukončiť cisárskym rezom, keďže sa jedná o neporoditeľnú polohu plodu.