• 36/0 a mäkký krcok

    , Autor: Adusl

    Dobrý večer,
    mám za sebou ukončený 36 týždeň presne 36/0 dnes na poradni pri palpačnom vyšetrení hrdlo dĺžky 1,5cm mäkkej konzistencie, uložené sakrálne, uzavreté. Naliehajúca časť hlavička roztláča DS.
    Cervikometrie anatom. Dĺžka hrdlá cca 22mm vnútorná bránka bez vezikulizácie. Váha bábätká je cca 2740g
    Chcem sa opýtať či pri mäkkom krčku mám šancu pri kludovom režime vydržať ešte jeden týždeň? Má bábätko v takom týždni šancu byť zdravé? Viem že každé telo a pôrod sú individuálne.
    Ďakujem a pozdravom

    Dobrý deň, nemusíte sa vôbec obávať. Nejednalo by sa o predčasný pôrod, plod má vytvorené všetko, čo má mať. Máte ukončený 36. týždeň tehotenstva a nezrelý nález na pôrodných cestách. Kľudne sa môže stať, že budete aj prenášať.