• Možná hypoxia plodu

    , Autor: Terka

    Dobrý deň pán doktor chcem sa opýtať akurát idem zo Sona z nemocnice som aktuálne 40+6 ale plod zodpovedá iba 37+1 hore do diagnóz mi napísali:
    -dohľad nad inou normálnou graviditou
    -Starostlivost o matku pre príznaky hypoxie plodu
    Plod:1
    Akcia/pohyby:+/+
    Poloha/postavenie : Hl./l.
    Bpd:91 mm/36+5
    HC:332mm/37+5
    AC:335mm/37+3
    Fl:72mm/36+4
    Váha:3150g
    Placenta:Zs
    Pv:norma
    Au PI:0,96N
    Au RI:066N
    Gest vek/vyp:40+6/37+1
    Chcem sa preto opýtať či až moc zaostáva v raste a prečo si ma tam nenechali keď je moznost že bábätko bude choré :( ešte chcem doplniť ja som tiež vzrastovo menšia (158)pri narodení 2900g a priateľ tiež nie je vysoký (170)a pri narodení 2700g, preto sa chcem opýtať či moje bábätko nemôže byť aj z tohto dôvodu menšie ... A doktorka ktorá robila sono povedala že všetko je v poriadku tak prečo napísala do diagnóz, že bábätko je choré :( mohli by ste mi to vysvetliť ďakujem :( som z toho úplne na prášky :( strašne sa bojím ďakujem

    Dobrý deň, štandardne sa musí vylúčiť iná možná príčina, až po vylúčení sa môže skonštatovať, že sa nejedná o IUGR, či FGR, teda intrauterinnú rastovú retardáciu plodu, ale že sa jedná o konštitučne menší plod (SGA). Podľa opisovaných výsledkov je plod v poriadku, prietoky sú v poriadku, a aj veľkosť plodu je v poriadku vzhľadom k okolnostiam. Nikde nie je napísané, že plod sa nemá dobre, ani že bude postihnutý. Spomínaná diagnóza sa dáva pri podozrení na zaostávanie plodu v raste, neznamená to ale, že plod je postihnutý. Podstatné je vylúčiť nedostatočnosť placenty, ktorá má vplyv na výživu plodu. Opakujem ale, vzhľadom k okolnostiam si myslím, že sa nemusíte vôbec obávať. Ste však už po termíne, takže sa skôr informujte o ďalšom postupe v zmysle preindukcie/indukcie pôrodu.