• Macmiror v tehotenstve

    , Autor: Adriana2310

    Dobrý deň,
    chcem sa opýtať ohľadom užívania vaginálnych tabliet Macmiror Complex 500 v tehotenstve. Boli mi predpísané po výsledkoch steru, pričom streptokok je negatívny, ale že sa objavili baktérie z konečníka. Momentálne som v 38 týždni tehotenstva. Nemám žiadne problémy (svrbenie, pálenie a pod.). V príbalovom letáku je napísané, že nie sú vhodné v tehotenstve. Ďalej mi bolo povedané, že môžu narušiť mikroflóru.
    Chcem sa opýtať, či je vhodné ich brať v tomto štádiu tehotenstva pred pôrodom, či neublížia nejako babätku? Respektíve, či je nejaká alternatívna možnosť? Keďže mám pred nimi rešpekt, nakoľko sú to ATB a nikdy som nič podobné neužívala.

    Dobrý deň, Macmiror si môžete aplikovať. Po doužívaní si môžete aplikovať aj vaginálne probiotiká, ktoré upravia pošvovú mikroflóru.