• Jazva a tehu

    , Autor: Efca22

    Dobry den, opat sa na vas obraciam s otazkou: myslite si, ze 4mm jazva po dvoch sc je velmi tenka na dalsie tehu? A ake su mozne rizika, ked ostanem znova tehu, moze sa dietatko narodit nezdrave? Dakujem

    Dobrý deň, každé tehotenstvo po dvoch sekciách je rizikové. Nie z dôvodu, že by bol plod poškodený, ale z dôvodu možného prasknutia maternice, či predčasného pôrodu. 4 mm jazva na netehotnej maternici sa môže v priebehu tehotenstva meniť. Predpokladám, že ste boli poučená. Požadované minimum je 3,5 mm. Rozhodnutie je na Vás, dopredu Vám nikto jednoznačne nepovie, či jazva vydrží alebo nie.