• Termín a veľkosť plodu

    , Autor: Mikynka

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, mám 28 dňový cyklus ale ovulaciu cca 17ty deň (Podľa ovulacbych testov) V januári mi vyšiel pozitívny tehotensky test (v deň očakávanej menstruacie ) ale o 6 dní neskôr som dostala menstruaciu (21.1) . Vo februari som opäť menstruaciu nedostala, opäť mi vyšli pozitívne testy. Podľa výpočtu na internete mi vychadzá že som v 7tt. Podľa doktora v 6tt+0 (velkost plodu mi ukázal 37mm.) Chcela by som vedieť či je plod dostatočne veľký aj vzhľadom na posunutu ovulaciu. Nejak mi nejde do hlavy vypocet tt.

    Dobrý deň, v januári sa mohlo jednať o biochemické tehotenstvo. Datácia tehotenstva sa určuje podľa prvého dňa poslednej menštruácie, ako aj podľa USG vyšetrenia. V tomto prípade je USG vyšetrenie hodnovernejšie. Veľkosť embrya určite nebola 37 mm, ale keď tak 3,7 mm. Najvhodnejšie je sa pri nejasnostiach pýtať vyšetrujúceho lekára.