• Aspirin c

    , Autor: Baxira

    Dobrý deň, pán doktor,
    v čase, keď som ešte nevedela, že som tehotná, som užila Aspirin C na zmiernenie bolesti hlavy. Predpokladala som, že táto bolesť súvisí s nadchádzajúcou menštruáciou (užila som ho asi 3 dni pred predpokladaným dátumom menštruácie). Tá sa však omeškala a na 4. deň po meškaní som si urobila tehotenský test, ktorý vyšiel pozitívny. Ku gynekológovi idem až o týždeň, preto sa chcem opýtať, či môže mať Aspirin C v tomto prípade negatívny vplyv na tehotenstvo.
    Ďakujem Vám za odpoveď.

    Dobrý deň, liek sa neodporúča užívať ženám, ktoré sa snažia otehotnieť. Ak to je nevyhnutné, podáva sa dávka čo najnižšia a doba liečby má byť čo najkratšia. Počas I. a II. trimestra sa liek môže podať iba ak to je nevyhnutné. Liek je kontraindikovaný v III. trimestri tehotenstva. Nemusíte sa obávať.