• Očkovanie proti Covid-19 a planovanie tehotenstva

    , Autor: Petra822

    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, ci odporúčate dat sa zaockovat proti ochoreniu Covid-19 ženám, ktoré plánujú otehotnieť. Nemôže mať vakcina nejaky vplyv na dieťatko? Ďakujem

    Dobrý deň, nie sú ešte dokončené štúdie prípadného vplyvu COVID-19 na plod, rovnako tak aj očkovania. Ak neplánujete otehotnieť do dvoch troch mesiacov, očkovať sa môžete dať. Tehotným ženám sa očkovanie neodporúča pre nedostatok informácií.