• Euthyrox

    , Autor: ddominkka

    Dobry den,
    pred 6tyzdnami som zacala v tehotenstve uzivat euthyrox 35mg. Teraz mi brali krv a opat kontrola a vraj je potrebne zvysit davku na 50mg, teraz som v 25tt tehotenstva. Nikdy som problem so stitnou zlazou nemala az teraz v tehotenstve. Moze to nejako prosim ublizit babatku? Respektive mozu lieky/stitna zlaza poskodit babatko? Dakujem

    Dobrý deň, tehotenstvo je pre organizmus matky záťaž, kedy sa môže prejaviť znížená funkcia jedného ale aj viacerých orgánov alebo systémov. Za predpokladu dodržiavania predpísanej liečby to vplyv na plod ani na Vás do budúcnosti nebude mať. Po tehotenstve je nutné opäť hodnoty hormónov štítnej žľazy skontrolovať, stav sa postupne upraví a liečba sa postupne vysadí, aj úplne. Postupujte podľa odporúčaní endokrinológa.