• Funkcia stitnej zlazy v tehotenstve

    , Autor: Enywhey_Flower

    Dobrý deň pán doktor. Chcela by som sa spýtať na správnu funkciu štítnej žľazy v tehotenstve. Pri prvej kontrole som mala TSH 4,6 a FT4 18,6 užívala som Euthyrox 25. No po kontrole o 2 mesiace mam TSH 1,2 a FT4 17,1 a mam užívať zvýšenú dávku Euthyroxu 50.
    Je to v poriadku ? ( som 15tt )
    Ďakujem pekne

    Dobrý deň, štítna žľaza je v tehotenstve zaťažovaná, to ale neznamená, že každá tehotná žena užíva hormóny štítnej žľazy. Vo Vašom prípade Vaša štítna žľaza nestíha a preto je potrebné jej pomôcť užívaním substitučnej liečby. Čo sa týka samotnej dávky, ako aj ďalších výsledkov vyšetrená, je to otázka pre endokrinológa, ktorý Vám vzhľadom k znižujúcej sa hodnote TSH a zvyšujúcej sa hodnote FT4 upravil a navýšil liečbu. Pri nejasnostiach sa ho nebojte pýtať.