• Pohyby bábätka

    , Autor: Sarus333

    Dobrý deň pán doktor dnes som 25+3 tt pohyby som cítila už pekne niekedy výrazne a pravidelne ale poslednú dobu necítim take pohyby ako predtým skôr ich cítim ako keby mi kope do močového mechúra alebo niekde dole sem tam do brucha aj keď ležím už nerobí take akrobacie ako predtým na poslednej poradni mi bolo povedané že mam placentu v predu myslite že môže mat vplyv placenta a aj to že sa babatko inak otočilo ? Ďakujem

    Dobrý deň, keďže ste už v druhej polovici tehotenstva, v II. trimestri, plod už nemá toľko voľného miesta na pohyb, ako mal v I. trimestri. Placenta na prednej stene maternice môže spôsobovať subjektívne slabšie cítenie pohybov, vplyv na polohu plodu to však nemá. Ak bolo na vyšetreniach všetko v poriadku, nemusíte sa obávať.