Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,768 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Pohyby bábätka

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor dnes som 25+3 tt pohyby som cítila už pekne niekedy výrazne a pravidelne ale poslednú dobu necítim take pohyby ako predtým skôr ich cítim ako keby mi kope do močového mechúra alebo niekde dole sem tam do brucha aj keď ležím už nerobí take akrobacie ako predtým na poslednej poradni mi bolo povedané že mam placentu v predu myslite že môže mat vplyv placenta a aj to že sa babatko inak otočilo ? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže ste už v druhej polovici tehotenstva, v II. trimestri, plod už nemá toľko voľného miesta na pohyb, ako mal v I. trimestri. Placenta na prednej stene maternice môže spôsobovať subjektívne slabšie cítenie pohybov, vplyv na polohu plodu to však nemá. Ak bolo na vyšetreniach všetko v poriadku, nemusíte sa obávať.

Podobné otázky

 • Tehotenstvo

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa vás opýtať že keď som bola v 15tt tak som už cítila pohyby bábätka a teraz som v 18 a nič necítim neviem či je to v poriadku prosím o vašu radu ďakujem s pozdravom Jarka

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, záleží od toho, či ste prvorodička, či viacrodička, rovnako tak, kedy ste cítili pohyby plodu naposledy. V takomto týždni ešte pohyby plodu nemusíte cítiť. Odsledujte si to.

 • Pohyby

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor , som v 26 tt a znepokojujú ma pohyby bábätka , neviem ako často ich mám cítiť počas dňa , niekedy je akčnejšie ozýva sa cca každé 2 hodiny hlavne keď som v kľude , ale keď som.v práci na 12 tke väčšinou cely deň v pohybe cítim ho až večer aj to nie moc výrazne .placentu mám v predu.
  A ešte by som sa chcela spýtať stáva sa že sa plod zamotá do pupočnej šnúry a už sa mu nedá pomôcť ?
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pohyby plodu a ich početnosť počas dňa sú veľmi individuálne. V pokoji ich môžete cítiť viac, ak ste viacej v pohybe, nemusíte ch vnímať až tak. Večer zvykne byť plod akčnejší. Hlavne ak ste prvorodička a podobné situácie ste ešte nezažili. Nemusíte si predstavovať hororové scenáre zamotania plodu do pupočníka. Je pravda, že každý piaty plod má pupočník obtočený okolo krku aspoň raz, alebo okolo končatiny či trupu. Zamotanie ako v pavučine nie je celkom reálne. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Placenta v predu

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor teraz končím 21 tt a stále neviem rozoznať či cítim pohyby bábätka alebo čriev . Včera som.bola na morgologickom ultrazvuku všetko bolo v poriadku, myslíte si že by to mohlo byť tým že mám placentu na prednej strane? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, prvorodička začína pohyby plodu cítiť trošku neskôr ako viacrodička, v období okolo 20. - 23. týždňa tehotenstva. Zo začiatku to môžete vnímať ako jemné žblnkanie v podbrušku. Pohyby plodu nesúvisia s umiestnením placenty. Ak bolo na USG vyšetrení všetko v poriadku, nemusíte sa obávať.

 • Steklenie v brusku

  , Autor: Michaela

  Dobrý deň pán doktor som dnes 16 týždeň a 7 deň tehotenstva a od včera mam dosť často steklenie v brušku ale až také ze to cítim dobre ze nie v chrbtici. Chcem sa spýtať ci sú to pohyby bábätká alebo ci je to niečo zlé. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, väčšina žien, prvorodičiek, cíti prvé pohyby plodu medzi 16.-22. týždňom tehotenstva, takže celkom reálne môžete cítiť pohyby plodu. Odsledujte si to a v prípade akýchkoľvek nejasností alebo ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Pad v tehotenstve

  , Autor: Alena

  Dobry den, som v 24 tt. Vcera ked som isla po chodniku, zakopla som a spadla som. Spadla som na lave koleno, lavy bok a lavu ruku. Na brusko som urcite nespadla. Pohyby babatka citim, nemam ziadne tazkosti ani bolesti. Mala by som navstivit lekara ci je vsetko v poriadku?

  Dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste nespadli priamo na bruško, plodu by sa nemalo nič stať. Ak sa Vám však niečo nezdá, alebo máte nejaké ťažkosti, navštívte Vášho obvodného gynekológa.