• Vitamíny a bylinky v tehotenstve

    , Autor: Drobec03

    Dobrý deň, chcem sa opýtať, či je vhodne užívať v prvom trimestri vit D (4000) a vit C 1000 mg kvôli imunite, kysinu listovú, pyridoxin? Pripadne sme vitamíny doporučujete alebo nedoporučujete. Ktoré čaje sú nevhodné, resp. Ktoré je možno piť bez obmedzenia. Ďakujem veľmi pekne za odpoved.

    Dobrý deň, spomínané vitamíny užívať môžete, ak však máte pestrú a vyváženú stravu, užívanie kyseliny listovej postačuje. Čo sa týka čajov, bežné čaje piť môžete, vyhýbajte sa čajom, ktoré obsahujú aníz, zázvor, lipový kvet, šípky, harmanček, kocúrnik obyčajný, kostihoj, ibištek, jablčník obyčajný, citrónovú trávu, koreň sladkého drievka, palinu, maliník, rozmarín, šalviu, listy žihľavy dvojdomej, rebríček obyčajný.