• Duphaston preventívne

    Dobrý večer, pán doktor.
    Mám 31 rokov a za sebou 1 úspešné bezproblémové tehotensto (2018, akútna sekcia) a jeden missed abort (júl 2020, v ôsmom týždni som sa vyčistila sama, bez pomoci kyretaze.). Podľa dnešného ultrazvuku som na začiatku siedmeho týždňa, srdiečko bije, nespinim, nič ma nebolí a keď som sa lekára spýtala, či sa moje tehotenstvo berie ako rizikové, zareagoval najskôr prekvapene a potom sa spýtal, či chcem aby mi predpísal Duphaston. Nevedela som, tak sa rozhodol, že mi pre istotu predpíše 2 balenia, 2x denne 1 tabletu. Myslíte si, že je veľké riziko ak by som ho neužívala?
    Ďakujem krásne za skorú odpoveď.

    Dobrý deň, ak nemáte žiadne ťažkosti, Duphaston užívať nemusíte. Jeho užívaním si však nepoškodíte.