• Enterococus fecalis

    , Autor: evicka711

    Dobry den, som tehotna 28tt, chcela by som sa opytat, ako znicit tuto bakteriu v posve. Dobrala som macmiror, a pri kontrolnej kultivacii mi opat vysla tato bakteria. Teraz mi vypisali vag. globule ampicilin + klotrimazol (robene v lekarni). Ja na klotrimazol som ale citliva, krvacam od nej..... Takze uzivat ju nebudem. Neviem co nove mi moze nato dr napisat.
    Na hygienu velmi dbam, hlavne teraz, ked som tehotna. Nosim iba bavlnu, periem na 90°C, zehlim ich, po stolici pouzivam vlhcene utierky. Ja neviem uz, co by som mala robit. Trochu ma aj svrbi a mam biely vytok. Ziadne ine tazkosti. Dakujem!

    Dobrý deň, skúste si realizovať vaginálne výplachy Cloginom alebo Rosalginom a užívajte vaginálne probiotiká. Pri intolerancii na predpísaný liek o tom informujte Vášho obvodného gynekológa, ktorý zváži predpísanie iného preparátu.